”WILDLIFE AND THE CITY PROJECT”

Απόψε στην εκπομπή μας η περιβαλλοντική δράση “Wildlife and the city” διερευνά πώς βιώνουμε την άγρια ζωή στην πόλη την περίοδο της πανδημίας. Το project δημιουργήθηκε στο πλαίσιο του Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών «Επιστήμες της Αγωγής: Δημιουργικά περιβάλλοντα μάθησης και παιχνίδι» του Παιδαγωγικού Τμήματος Προσχολικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας και του σεμιναρίου «Η φύση ως πεδίο μάθησης και δημιουργίας», το οποίο αφορά την ανάδειξη της «άγριας» ζωής στην τοπική κοινωνία και στο περιβάλλον της πόλης, χρησιμοποιώντας τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης. Σκοπός του project είναι η συλλογή φωτογραφικού υλικού ώστε να ανταλλάξουμε ιδέες για το πώς βιώνουμε και συνυπάρχουμε με τη φύση και την «άγρια» ζωή στην πόλη, η οποία μας έδωσε καταφύγιο αυτές τις περίεργες μέρες της πανδημίας.

Φοιτήτριες-μέλη της ομάδας  “Wild life and the city” καλεσμένες στην εκπομπή μας
Σήμερα Δευτέρα 19/4/2021, στις 22.00 μμ, Stay tuned!

yUTH Radio (yuth-radio.com)

ή http://live24.gr/radio/generic.jsp?sid=3146